3 najlepsze aranżacje sali konferencyjnej
Jak urządzić salę konferencyjną?
Sala konferencyjna to kluczowe miejsce nie tylko w każdej firmie, ale i w urzędzie administracji publicznej. To przestrzeń, w której toczą się rozmowy i negocjacje, odbywają się burze mózgów, zapadają ważne decyzje. Sala konferencyjna to też element wizerunku firmy, tutaj zaprasza się gości, klientów i kontrahentów. Mówiąc krótko, sala konferencyjna musi być reprezentacyjna i funkcjonalna. Nie można przecież dopuścić do sytuacji, w której zniecierpliwieni niewygodnymi krzesłami interlokutorzy opuszczą miejsce spotkania przed podjęciem pozytywnych ustaleń. Jak urządzić salę konferencyjną, aby spełniała oczekiwania i zaspokajała potrzeby użytkowników, a także była reprezentatywna i odzwierciedlała charakter firmy? Zobaczmy 3 najlepsze aranżacje sali konferencyjnej.
1. Sala konferencyjna EVOLUTIO
Pierwsza propozycja to sala konferencyjna wydzielona z otwartej przestrzeni biurowej za pomocą szaf biurowych i przeszklonych paneli. To doskonały przykład na to, jak niedużym kosztem, bez stawiania murów, uzyskać w open space przestrzeń do dyskretnych rozmów w większym gronie. Dominującym elementem jest tutaj owalny stół konferencyjny z fotelami obrotowymi. Stół konferencyjny 200x100 cm swobodnie pomieści 6 lub więcej osób, jeśli zostanie zestawiony z krzesłami konferencyjnymi. My proponujemy w tej aranżacji ergonomiczne fotele biurowe, ponieważ zwyczajnie zapewniają one większy komfort, który jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy rozmowy przy stole się przedłużają.
Urządzając salę konferencyjną warto zadbać o dodatki. Ściana, z której aż spływa zieleń, przypomina zieloną puszczę i daje wytchnienie zmęczonym oczom. Wazony, karafki na wodę, szklanki, wszystko powinno być spójne, ale nie musi być identyczne. Eleganckie notesy firmowe i długopisy lub pióra dopasowane kolorystycznie i przygotowane dla każdego z uczestników spotkania ocieplą atmosferę.
Szafy biurowe służą nie tylko do przechowywania dokumentów, ale są ściankami działowymi, a przy okazji są doskonałym tłem. Dzięki przeszklonym frontom szafy nie wyglądają nudno i ciężko, dają nieco oddechu biurowej aranżacji, są ciekawym urozmaiceniem i przyciągają wzrok.
W tej aranżacji istotnym czynnikiem jest też architektura pomieszczenia. Panoramiczne okna to gotowe obrazy, czy może być coś lepszego niż rozległy widok za oknem? Sufit jest utrzymany w konwencji industrialnej, choć w mocno uładzonym wydaniu. Odsłonięte rury, urządzenia i instalacje pomalowano na biało, co daje efekt łagodnej i przyjaznej nowoczesnej przestrzeni. Całość jest bardzo spójna, choć różnorodna i na pewno nie nudna.
Stylistyka mebli konferencyjnych z kolekcji Evolutio nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego wzornictwa z lat 60. Ciepła kolorystyka wykorzystująca odcień orzecha amerykańskiego w połączeniu z jasnymi dodatkami daje niezwykle plastyczny efekt. Urok tych mebli polega na tym, że odnajdą się zarówno w nowoczesnej jak i w klasycznej aranżacji. My proponujemy wykończenie nowoczesne z lekkim ukłonem w stronę vintage, ale zachęcamy do poszukiwań i podejmowania własnych prób podczas urządzania sali konferencyjnej Evolutio.
2. Sala konferencyjna PLATINUM
Koncept aranżacyjny drugiej propozycji zbudowany jest wokół nowoczesnych mebli biurowych. To minimalistyczna, ale bardzo interesująca aranżacja, w której meble konferencyjne uzupełniają architektoniczne atuty oszklonej sali. Niezwykła panorama miasta widoczna przez okna zapiera dech w piersiach. Nowoczesny stół konferencyjny, choć jest tutaj elementem dominującym, niczego tej aranżacji nie narzuca, jedynie ją wspiera. Stonowaną brązowo-szarą kolorystykę ożywia zieleń okazałych palm oraz tkaniny mesh przy fotelach ergonomicznych.
Stół konferencyjny ma wymiary 180x85 cm, ale jeśli dysponujemy większym pomieszczeniem, warto wybrać większy model. Stół z kolekcji Platinum ma blat w kolorze ciemnego orzecha, natomiast podstawę ze szlachetnej stali szczotkowanej. Nogi stołu zamocowane pod dużym skosem nadają mu rys nowoczesności. Umieszczoną w blacie przelotkę na przewody można wygodnie zastąpić mediaportem, co daje możliwości podłączenia niezbędnego sprzętu i dziś jest już niezbędnym wyposażeniem każdej sali konferencyjnej.
Ważnym elementem wyposażenia sali konferencyjnej są krzesła konferencyjne lub fotele biurowe. Fotele Ergo 600, które wykorzystaliśmy w aranżacji Platinum, to bardzo wygodne fotele ergonomiczne o szerokich możliwościach regulacyjnych. Fotele mają też elegancki nowoczesny design, cechą charakterystyczną jest przewiewna tkanina mesh ze splotem w trójkąty.
W tej aranżacji również starannie dobrano dodatki. Stonowane oświetlenie zapewnia światło i rozproszone i punktowe. Można je wygodnie dopasować do sytuacji. Warte uwagi są zwłaszcza ruchome czarne kinkiety na szynie, które mają regulację kąta padania światła. Stylowe notesy w nieco żywszych barwach przyciągają uwagę. Urządzając salę konferencyjną warto przemyśleć każdy detal. Tutaj nawet kolor butelek z wodą nie jest przypadkowy. Tak dopracowana przestrzeń budzi uznanie użytkowników.
3. Sala konferencyjna PRESTIGE
Sala konferencyjna Prestige to bezsprzecznie reprezentacyjna przestrzeń. Urządzona z przepychem, ale bardzo elegancko. Aby uzyskać podobny efekt, niezbędne jest odpowiednio przygotowane pod względem architektonicznym wnętrze. Przede wszystkim ważna jest duża powierzchnia, w której meble i dodatki zostaną właściwie wyeksponowane. Wysokie pomieszczenie daje więcej oddechu, nagromadzone przedmioty nie przytłaczają. Stonowana sztukateria podkreśla elegancję pomieszczenia. W takiej przestrzeni możemy nawet pokusić się o bogaty ozdobny żyrandol, bez obaw, że wyjdzie kiczowato.
Największe wrażenie robi duży stół. Do tej aranżacji wykorzystaliśmy stół konferencyjny 360x140 cm, ale sprawdzą się także stoły o mniejszych wymiarach: 320x138 cm czy 280x130 cm. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Warto zadbać o właściwe wymiary, ponieważ z kolei zbyt mały stół utonie w za dużym pomieszczeniu. A zatem umiar i właściwe proporcje. Dobrze, żeby stół o tak dużym blacie miał solidną podstawę, zarówno ze względu na stabilne podparcie, jak i na nie mniej ważne aspekty wizualne.
Stół konferencyjny klasyczny również powinien być wyposażony w mediaport. Choć notesy prezentują się na blacie niezwykle malowniczo, to warto umożliwić uczestnikom korzystanie z nowoczesnego sprzętu. Mediaporty montowane w blacie stołu, zwłaszcza te sterowane elektrycznie, to funkcjonalne rozwiązanie i sprawdzi się również w klasycznym wnętrzu.
W klasycznej sali konferencyjnej także fotele i krzesła konferencyjne nie mogą być przypadkowe. Fotele obrotowe tapicerowane skórą naturalną prezentują się bardzo elegancko i są wytrzymałe. Warto wybrać modele z drewnianymi podłokietnikami i z drewnianą gwiazdą osłaniającą krzyżak, ponieważ w zestawieniu ze stołem tworzą spójną całość. Fotele, które mają siedzisko i oparcie łagodnie wyprofilowane i komfortowo uformowane zapewniają wygodę użytkownikom. Wysoka jakość wykończenia i dbałość o detale, oraz ich stonowana elegancja wpisują się w w klasyczny wystrój sali konferencyjnej. W naszej aranżacji wykorzystaliśmy modele tapicerowane skórą o czarnym wybarwieniu, ale kremowe czy brązowe też będą wyglądały stylowo.
Klasyka, nowoczesność, a może szlachetny eklektyzm? Choć narzucona architektura wnętrza determinuje w pewnym sensie styl jego wykończenia, to nadal można pokusić się o dowolność w doborze mebli i dodatków. Niezależnie od kierunku, jaki wybierzemy urządzając salę konferencyjną, zadbajmy o spójność wnętrza. Dopracujmy każdy szczegół, bo liczy się nie tylko pierwsze wrażenie.